Bazel şəhərində Azərbaycan mədəniyyəti təqdim olunub
11 fevral 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının İsveçrə Konfederasiyasındakı Səfirliyinin dəstəyi və “Azərbaycanın dostları” diaspor təşkilatının təşəbbüsü ilə İsveçrənin Bazel şəhərində “Birlikdə bayram edək” adlı festival çərçivəsində 15 ölkənin müxtəlif mədəniyyəti ilə yanaşı Azərbaycan mədəniyyətinin də təqdimatı keçirilmişdir.
Tədbir zamanı İtaliyada yaşayan azərbaycanlı xoreoqraf Mais Nuriyevin rəhbərliyi altında fəaliyyət göstərən qrup Azərbaycan milli rəqslərindən ibarət proqramla bir neçə dəfə çıxış etmiş və tamaşaçılar tərəfindən rəğbətlə qarşılanmışdır. 300 nəfərdən artıq qonağın iştirak etdiyi tədbir çərçivəsində Azərbaycan şirniyyatlarından ibarət süfrə qonaqlara təqdim edilmişdir.

Press release 11 February 2017
On 11 February 2017, Azerbaijani culture was presented to the public in in Basel by the Association "Friends of Azerbaijan" in close cooperation with the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Swiss Confederation.
During the cultural event, a dance group, directed by the Azerbaijani choreographer Mais Nuriyev, presented several performances of the Azerbaijani national dance, which was warmly welcomed by the participants. More than 300 spectators present at the event had also the chance to taste Azerbaijani pastry.