Mətbuat şərhi 29 aprel 2022
Azərbaycan Respublikasının İsveçrə Konfederasiyası və Lixtenşteyn Knyazlığındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Fuad İsgəndərov etimadnaməsini Lixtenşteyn Vəliəhd Şahzadəsi Aloisə təqdim edib
Etimadnamələrin təqdim edilməsi mərasimində ilkin görüş Lixtenşteyn Knyazlığının Xarici İşlər, Təhsil və İdman naziri xanım Dominik Hasler ilə baş tutmuşdur. Nazir çıxışı zamanı dünyada baş verən proseslərə diqqət çəkmiş və müharibələrdən qaynaqlanan  mənfi təsirlərlə bağlı narahatçılığını bildirmişdir. O, Lixtenşteynin humanitar yardıma ehtiyacı olan dövlətlərə hər zaman kömək etdiyini bildirmişdir.
Səfir F.İsgəndərov öz növbəsində Lixtenşteyn tərəfinin narahatçılığını başa düşdüyünü qeyd etmiş və ölkəmiz tərəfindən göstərilən beynəlxalq humanitar yardımlarla bağlı müqabil tərəfi məlumatlandırmışdır.
Görüş zamanı etimadnamənin nüsxəsi D.Haslerə təqdim edilmiş və söhbət əsnasında Azərbaycan Respublikasının xarici siyasəti haqqında geniş məlumat verilmişdir. Müqabil tərəfin diqqətinə regionda baş verən sonuncu sülh təşəbbüsləri ilə bağlı məlumat çatdırılmışdır.
Görüşün sonunda səfir F.İsgəndərov D.Hasleri ölkəmizə səfər etməyə dəvət etmiş və Lixtenşteyn kimi sülh sevər dövlətin rəsmilərinin regionumuza səfərinin sülh proseslərinə öz töhfəsini verə biləcəyini qeyd etmişdir.
Daha sonra Lixtenşteyn Vəliəhd Şahzadəsi Aloisə etimad məktubunun əsl nüsxəsi təqdim edilmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin salamları çatdırılmışdır. Şahzadə Alois salamları məmnuniyyətlə qəbul etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə öz səmimi salamlarını çatdırmağı xahiş etmişdir.
Görüşdə dünyada cərəyan edən proseslər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Şahzadə Aloisin suallarına cavab olaraq səfir F.İsgəndərov ölkəmizin xarici siyasəti və Cənubi Qafqazda sülhə yönəlmiş atdığı addımlar barəsində ətraflı məlumat vermişdir.

Press release 29 April 2022
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Swiss Confederation and the Principality of Liechtenstein Fuad Isgandarov presented his credentials to His Serene Highness Hereditary Prince Alois of Liechtenstein
The initial meeting at the credentials ceremony took place with Mrs. Dominique Hasler, Minister of Foreign Affairs, Education and Sports of the Principality of Liechtenstein. During her speech, the Minister drew attention to the processes taking place in the world and expressed concern over the negative effects of wars. She pointed out that Liechtenstein has always helped countries in need of humanitarian assistance.
Ambassador F. Isgandarov, in turn, noted with understanding the concerns of the Liechtenstein side and informed the Minister about the international humanitarian assistance provided by the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, a copy of the credentials was presented to Mrs. D.Hasler. During the conversation, relevant information was provided on the foreign policy of the Republic of Azerbaijan. The Minister was also informed about the latest peace initiatives undertaken by the Republic of Azerbaijan in the region.
At the end of the meeting, Ambassador F.Isgandarov invited Minister D.Hasler to visit Azerbaijan and noted that the visit of officials of a peace supporting country such as Liechtenstein to our region could contribute to the peace process.
Later, the original copy of the letter of credence was presented to His Serene Highness Hereditary Prince Alois of Liechtenstein along with the greetings of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev. His Serene Highness Hereditary Prince Alois welcomed the greetings and asked to convey his sincere greetings to the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev.
The sides exchanged views on the ongoing processes in the world.
In response to His Serene Highness Hereditary Prince Alois' questions, Ambassador F.Isgandarov gave detailed information about the foreign policy of Azerbaijan and the steps taken towards peace in the South Caucasus.