Azərbaycanın “Land of Fire” komandası qarüstü polo üzrə 41-ci Dünya Kuboku yarışlarında
23-25 yanvar 2026-cı il tarixlərində İsveçrənin Sankt-Moritz şəhəri bir daha dünyanın polo mərkəzinə çevrilərək qarüstü polo üzrə 41-ci Dünya Kuboku turnirinə ev sahibliyi etmişdir.
Sankt-Moritz gölünün donmuş buz qatı üzərində keçirilən turnirdə dünya miqyasında tanınmış və ən güclü idmançılar mübarizə aparmışdırlar.
Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Atçılıq Federasiyasının təşkilatçılığı ilə bu nüfuzlu yarışda ölkəmizi “Land of Fire” komandası təmsil etmişdir.
Tədbir çərçivəsində Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə ölkəmizin tarixi, mədəniyyəti, zəngin turizm imkanlarını təbliğ edən Azərbaycan pavilyonu fəaliyyət göstərmişdir. Povilyonda müxtəlif milli brendlər, sənətkarlıq nümunələri və eksponatlar nümayiş olunmuşdur.

Press release 29 January 2026
On January 23-25, 2026, the city of St. Moritz, Switzerland, once again became the polo center of the world and hosted the 41st Snow Polo World Cup tournament.
The tournament, held on the frozen ice of Lake St. Moritz, featured world-renowned and strongest athletes.
With the support of the Heydar Aliyev Foundation and the organization of the Equestrian Federation of the Republic of Azerbaijan, the "Land of Fire" team represented our country in this prestigious competition.
Within the framework of the event, an Azerbaijani pavilion was organized by the Heydar Aliyev Foundation, promoting the history, culture, and rich tourism opportunities of our country. Various national brands, crafts, and exhibits were displayed in the pavilion.