Mətbuat şərhi 19 dekabr 2015
2015-ci il dekabrın 19-da ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrlərinin təşəbbüsü ilə İsveçrə Konfederasiyasının Bern şəhərində keçirilən Azərbaycan və Ermənistan prezidentlərinin görüşündə iştirak etmək üçün Bern şəhərində səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə Ermənistan Prezidenti Serj Sarkisyan arasında görüş keçirilib.
Prezidentlərin görüşündə Azərbaycan və Ermənistanın xarici işlər nazirləri, ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri və ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədrinin xüsusi nümayəndəsi iştirak ediblər.
Prezidentlərin görüşündən əvvəl, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İsveçrə Federal hökumətinin üzvü, Federal Xarici İşlər Departamentinin rəhbəri Didye Burkhalterlə görüşüb

Press release 19 December 2015
On 19 December 2015, a meeting between the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev and the President of the Republic of Armenia Mr. Serzh Sargsyan was held in Bern on the initiative of the OSCE Minsk Group co-chairs.
The Azerbaijani and Armenian Ministers of Foreign Affairs, OSCE Minsk group co-chairs and Special representative of the OSCE Chairperson-in-Office were also present at the meeting of the two Presidents.
Before the meeting of the Presidents, the Azerbaijani President met with the Swiss Federal Councillor, Head of the Federal Department of Foreign Affairs Mr. Didier Burkhalter