Mətbuat şərhi 12 fevral 2017
12 fevral 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının İsveçrə Konfederasiyasındakı Səfirliyinin dəstəyi və “Azərbaycanın dostları” diaspor təşkilatının təşkilatçılığı ilə İsveçrənin Bazel şəhərindəki “Union” tədbir zalında “Xocalıya ədalət” devizi altında anım tədbiri keçirilmişdir.
Tədbir zamanı iştirakçılara ilkin olaraq Azərbaycan barədə geniş məlumat verilmiş, müxtəlif video roliklər göstərilmiş, daha sonra isə “Xocalıya ədalət” kampaniyası çərçivəsində hazırlanmış, Xocalı soyqırımından bəhs edən film iştirakçılara təqdim edilmişdir. Bundan əlavə, İtaliyada yaşayan azərbaycanlı xoreoqraf Mais Nuriyevin rəhbərliyi altında fəaliyyət göstərən qrupun ifasında Xocalı soyqırımı qurbanlarının xatirəsinə xüsusi hazırlanmış tamaşa göstərilmişdir.

Press release 12 February 2017
On 12 February 2017, in the framework of the "Justice for Khojaly" awareness-raising campaign, a commemorative event was organized in the city of Basel by the Association "Friends of Azerbaijan" in close cooperation with the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Swiss Confederation.
At the event, an extensive information on Azerbaijan was provided, videos on the country and a film about the Khojaly massacre made in the framework of "Justice for Khojaly" campaign were presented to the participants. At the end of the evening, the spectators watched a special performance dedicated to the memory of the victims of Khojaly presented by the dance group directed by Mais Nouriyev, Azerbaijani choreographer living in Italy.