Mətbuat şərhi 09 may 2017
9 may 2017-ci il tarixində İsveçrənin Bazel şəhərində yerləşən Hörnli qəbiristanlığında İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 72-ci ildönümü münasibətilə anım mərasimi keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının İsveçrədəki səfiri Əkrəm Zeynallı faşizm üzərində qələbənin əldə edilməsində böyük xidmətləri olmuş Azərbaycan xalqının qəhrəman övladlarının əziz xatirəsini yad etmək məqsədilə anım mərasimində iştirak etmişdir. Səfir Azərbaycan Respublikasının İsveçrə Konfederasiyasındakı Səfirliyi adından 4 nəfər Azərbaycanlının da adının həkk olunduğu xatirə abidəsinin üzərinə gül çələngi qoymuşdur.

72nd Anniversary of the Victory over Fascism
On 9 May 2017, a ceremony of commemoration of the 72nd Anniversary of the victory over fascism was held in Hörnli cemetery in Basel.
Ambassador of the Republic of Azerbaijan in Switzerland Mr. Akram Zeynalli attended the ceremony to pay tribute to the memory of all soldiers, including the brave sons of Azerbaijan who made their invaluable contribution to the victory over fascism. The Ambassador put a wreath to the monument for Soviet servicemen which bears also names of four soldiers from Azerbaijan.