Mətbuat şərhi 27 noyabr 2015
2015-ci il noyabr ayının 27-də səfir Əkrəm Zeynallı Lixtenşteyn Knyazlığına işgüzar səfəri çərçivəsində Knyazlığın Parlamentinin Sədri Albert Frik ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı səfir Ə. Zeynallı A. Frikin 2015-ci ilin 26-30 iyun tarixlərində Bakıya səfərinin hər kəsdə xoş təəssürat buraxdığını, ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələr tarixində ilk yüksək səviyyəli səfər olduğunu və əlaqələrimizin istər siyasi, istərsə də digər sahələrdə inkişaf etdirilməsinə töhfə verəcəyinə inandığını bildirmişdir. A. Frik ölkəmizə səfərindən çox məmnun qaldığını, bağlanış mərasimində iştirak etdiyi ilk Avropa oyunlarının çox yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu, Bakıda gördüklərindən və ümumiyyətlə, Bakının simasında Azərbaycanın inkişaf səviyyəsindən çox təsirləndiyini qeyd etmişdir.
Tərəflər iki ölkə arasında istər siyasi, istərsə də iqtisadi və digər sahələrdə əməkdaşlığın gücləndirilməsi üçün böyük potensialın olduğunu bildirmiş və bunun reallaşması üçün birgə çalışacaqlarını qeyd etmişlər. Həmsöhbətlər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran qlobal və regional məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparmışlar.

Press release 27 November 2015
On 27 November 2015, during his working visit to the Principality of Liechtenstein, Ambassador Akram Zeynalli met with Mr. Albert Frick, President of the Parliament of the Principality of Liechtenstein.
Ambassador Akram Zeynalli noted with satisfaction that the official visit by Mr. Albert Frick to Azerbaijan from 26th to 30th of June 2015 left a positive impression in Baku. He said that as a first such high-level visit in the history of bilateral relations of these two countries it could contribute to strengthening of bilateral cooperation in political, economic and other domains. Mr. Albert Frick expressed his satisfaction with the visit and praised the excellent organisation of the inaugural European Games in Baku, the closing ceremony of which he attended. He told that he was impressed by what he saw in Baku, which indeed characterised the level of overall development of Azerbaijan.
The interlocutors underlined the untapped potential for strengthening of political, economic and other cooperation between the countries and pledged to work together to realise this. They also had an exchange of views on a number of global and regional issues of mutual interest.