Mətbuat şərhi 07 dekabr 2017
Səfir Xanım İbrahimova IUG-in Prezidenti Erik Villumsen və həmin universitetin Vitse-Prezitenti Dr. Klaud Selliki qəbul etmişdir.
Səfir Xanım İbrahimova 2017-ci il dekabrın 7-də Azərbaycan Respublikasının Səfirliyində IUG-in Prezidenti Erik Villumsen və həmin universitetin Vitse-Prezitenti Dr. Klaud Selliki qəbul etmişdir.
Görüş zamanı IUG və Azərbaycan ali təhsil ocaqları arasında əməkdaşlıq imkanları və digər maraq doğuran məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Təmsil etdikləri təhsil ocağı haqqında ətraflı məlumat verən E.Villumsen UIG-də azərbaycanlı tələbələrin təhsil aldığını və gələcəkdə ölkəmizlə əməkdaşlığı daha da genişləndirməkdə maraqlı olduqlarını diqqətə çatıdrmışdır.
Səfir Xanım İbrahimova UIG-lə Azərbaycan universitetləri arasında tələbə mübadiləsi və digər sahələrdə əməkdaşlıq imkanlarının mövcud olduğunu diqqətə çatdırmışdır.
Görüş zamanı səfir Xanım İbrahimova həmçinin qarşı tərəfə Azərbaycanda təhsil sahəsində aparılan islahatlar və həyata keçirilən layihələr barədə məlumat vermişdir.

Press release 07 December 2017
Ambassador Hanum Ibrahimova received Mr. Eric Willumsen, President of International University in Geneva and Dr. Claude Cellich, Vice-President of the same university
On December 7, 2017 Ambassador Hanum Ibrahimova received Mr. Eric Willumsen, President of International University in Geneva and Dr. Claude Cellich, Vice-President of the same university in the Embassy of Azerbaijan.
During the meeting, they exchanged views on opportunities of cooperation between IUG and the universities of Azerbaijan and other issues.
Willumsen provided detailed information about UIG and noted that there are many Azerbaijani students study in the university. He expressed his interest to further expand the cooperation with Azerbaijani institutions in future.
Ambassador Hanum Ibrahimova stated that there were broad opportunities for cooperation between the universities of two countries.
She also informed Mr. Willumsen and  Dr. Cellich about the educational reforms and various projects implemented in Azerbaijan.