Lixtenşteyn Knyazlığı Xarici İşlər Ofisinin direktoru Martin Frik ilə görüş keçirilmişdir
2015-ci il noyabr ayının 27-də səfir Əkrəm Zeynallı Lixtenşteyn Knyazlığına işgüzar səfəri çərçivəsində Knyazlığın Xarici İşlər, Təhsil və Mədəniyyət Nazirliyinin Xarici İşlər Ofisinin direktoru səfir Martin Frik ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı AR xarici işlər naziri E. Məmmədyarovun lixtenşteynli həmkarı Aurelia Frikə ünvanlandığı dəvət məktubunu ünvan sahibinə çatdırmaq üçün M. Frikə təqdim edən səfir Ə. Zeynallı M. Frik ilə iki ölkə arasında siyasi dialoqun gücləndirilməsi, habelə iqtisadi, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanlarını müzakirə etmişdir. Həmsöhbətlər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparmışlar.

Meeting with Ambassador Martin Frick, Director of the Office of Foreign Affairs of the Principality of Liechtenstein
On 27 November 2015, during his working visit to the Principality of Liechtenstein, Ambassador Akram Zeynalli met with Ambassador Martin Frick, Director of the Office of Foreign Affairs of the Ministry of Foreign Affairs, Education and Culture of the Principality of Liechtenstein.
Having presented the letter of invitation from Mr. Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, to Mrs. Aurelia Frick, Minister of Foreign Affairs of the Principality of Liechtenstein, Ambassador A. Zeynalli discussed with Ambassador M. Frick the potential for strengthening of bilateral political dialogue, as well as development of cooperation in economic, humanitarian and other areas. They also exchanged their views on a number of other issues of mutual interest.