Səfir Əkrəm Zeynallı Tiçino kantonunda işgüzar səfərdə olmuşdur
2017-ci il fevralın 28-də səfir Ə.Zeynallı Tiçino kantonuna işgüzar səfəri çərçivəsində Luqano şəhərinin meri M.Borradori və Tiçino kantonu Ticarət və Sənaye Palatasının nümayəndələri ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı Azərbaycan-İsveçrə ikitərəfli əlaqələri, Azərbaycanda həyata keçirilən köklü iqtisadi islahatlar və ölkəmizdə mövcud əlverişli investisiya mühitinə dair fikir mübadiləsi aparılmış, Tiçino kantonunun iş adamlarından ibarət nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfəri imkanları müzakirə edilmişdir.
Eyni zamanda, Azərbaycan və İsveçrənin regionları arasında əməkdaşlıq əlaqələrinə toxunan tərəflər Sumqayıt və Luqano şəhərləri arasında əməkdaşlıq perspektivlərini nəzərdən keçirmişlər.
Görüş nəticəsində, yaxın aylar ərzində Luqano şəhəri merinin rəhbərliyi ilə geniş iqtisadi nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfəri razılaşdırılmışdır.

On 28 February 2017, during his working visit to Ticino Ambassador Akram Zeynalli met with Mayor of Lugano Mr. Marco Borradori and representatives of the Chamber of Commerce and Industry of Canton of Ticino.
The counterparts held an exchange of views on Azerbaijani-Swiss bilateral relations, substantial economic reforms and favourable investment environment in Azerbaijan and discussed the possibility of a visit by the delegation comprising Ticinese business people to Azerbaijan.
Furthermore, talking on the cooperation between various regions of Azerbaijan and Switzerland, the interlocutors examined the perspectives of cooperation between the cities of Sumgayit and Lugano.
In the end, they agreed on the visit in the coming months of a delegation led by the Mayor of Lugano to Azerbaijan.