Səfir X.İbrahimova İsveçrə Federal Assambleyasının Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri səfir Klaudio Fişer ilə görüşmüşdür
2017-ci il noyabrın 22-də səfir X.İbrahimova İsveçrə Federal Assambleyasının Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri səfir Klaudio Fişer ilə görüş keçirmişdir.
Görüşdə tərəflər iki ölkənin parlamentləri arasında mövcud olan əməkdaşlıq əlaqələrinin səviyyəsindən məmnunluq ifadə etmiş, gələcəkdə parlament rəhbərlikləri səviyyəsində qarşılıqlı səfərlər imkanlarını müzakirə etmişlər.
Hər iki ölkənin parlamentində fəaliyyət göstərən dostluq qruplarının işinə xüsusi olaraq toxunan həmsöhbətlər bu qruplar arasında əlaqələrin intensivliyini və müxtəlif çoxtərəfli formatlarda qarşılıqlı dəstəklərini qeyd etmişlər. Azərbaycan parlamentində dostluq qrupunun Bernə uğurla keçmiş son səfərlərini qeyd edən X.İbrahimova İsveçrə parlamentindəki dostluq qrupunun da növbəti il Azərbaycana səfər etməsi məsələsinin gündəmdə olduğunu bildirmişdir.
X.İbrahimova Bakı şəhərinin Ümumdünya EXPO-2025 sərgisinə ev sahibliyi etməyə namizədliyi barədə də ətraflı məlumat vermiş və Bakı şəhərinin namizədliyinə İsveçrə parlamentinin də dəstəyinə ümid edildiyini vurğulamışdır.

Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Head of International Relations of the Swiss Federal Assembly Ambassador Claudio Fischer
On 22 November 2017, Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Head of the International Relations and Multilingualism Division of the Swiss Federal Assembly Ambassador Claudio Fischer.
The interlocutors expressed their satisfaction with the level of cooperation between the parliaments of the two countries and discussed the possibility of organizing reciprocate visits by the presidents of the parliaments.
They further emphasized the activity of the friendship groups established in both parliaments and the cooperation between them both bilaterally and in the multilateral fora. Stressing successful visits made during last three years to Bern by the friendship group of the Azerbaijani Parliament, Ambassador Ibrahimova stated that it was high time to consider arranging a visit to Baku by the friendship group in the Swiss Parliament.
She also provided information on the candidacy of the city of Baku to host World Expo 2025, and called for the support by Switzerland to Baku’s bid.