Səfir X.İbrahimova Federal Şuranın ticarət sazişləri üzrə nümayəndəsi səfir Liviya Loy ilə görüşmüşdür
2017-ci il noyabrın 23-də səfir X.İbrahimova İsveçrə Konfederasiyasının İqtisadi Məsələlər üzrə Dövlət Katibliyinin idarə heyətinin üzvü, Federal Şuranın ticarət sazişləri üzrə nümayəndəsi səfir Liviya Loy ilə görüşmüşdür.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və İsveçrə Konfederasiyası Federal Şurası arasında Ticarət və İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 7-ci iclasının Protokolunun icrası ilə bağlı məsələlər müzakirə edilmiş, Komissiyanın növbəti 8-ci iclası barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.
X.İbrahimova Bakı şəhərinin Ümumdünya EXPO-2025 sərgisinə ev sahibliyi etməyə namizədliyi barədə də müqabil tərəfə ətraflı məlumat vermiş, Azərbaycanın təklif etdiyi mövzuya – “İnsan kapitalının inkişaf etdirilməsi”nə İsveçrə şirkətlərinin maraq göstərəcəyinə, Bakı şəhərinin namizədliyinə rəsmi Bernin dəstək verəcəyinə ümid etdiyimizi vurğulamışdır.

Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Delegate of the Federal Council for Trade Agreements Ambassador Livia Leu
On 23 November 2017, Ambassador Hanum Ibrahimova met with Ambassador Livia Leu, Member of the Board of Directors of the Swiss State Secretariat for Economic Affairs SECO and the Delegate of the Federal Council for Trade Agreements.
The counterparts discussed issues related to the implementation of the Protocol of the 7th meeting of the Joint Commission on Trade and Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Swiss Federal Council. The also exchanged views on the next meeting of the Joint Commission.
Ambassador Ibrahimova also talked extensively on the candidacy of the city of Baku to host World Expo 2025, expressing her belief that the theme proposed by Azerbaijan “Developing Human Capital” could be interesting also for the Swiss companies. She called for the support by Switzerland to Baku’s bid.