Səfir X.İbrahimova İsveçrə Konfederasiyasının Mədəniyyət üzrə Federal Ofisinin rəhbəri İzabel Şasso ilə görüşmüşdür
2017-ci il dekabrın 1-də səfir X.İbrahimova İsveçrə Konfederasiyasının Mədəniyyət üzrə Federal Ofisinin rəhbəri İzabel Şasso ilə görüş keçirmişdir.
Görüşdə tərəflər mədəni sahədə ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf etdirilməsi və 20-22 yanvar 2018-ci ildə Davosda təşkil olunacaq Mədəniyyət Nazirləri Konfransına dair fikir mübadiləsi aparmışlar.
- İbrahimova Azərbaycanın İsveçrə ilə mədəni əlaqələrinin kifayət qədər intensiv olduğunu, ölkəmizin musiqiçiləri və filmlərinin İsveçrədə keçirilən müxtəlif festivallarda geniş təmsil olunduğunu vurğulamış və bu əlaqələrin gələcəkdə də davam etdiriləcəyinə əminliyini ifadə etmişdir.
Görüş zamanı səfir Xanım İbrahimova qarşı tərəfə Azərbaycanda mədəni humanitar sahədə həyata keçirilən layihələr və eləcə də Bakı şəhərinin Ümumdünya EXPO 2025 sərgisinin təşkilinə namizədliyi barədə də ətraflı məlumat vermişdir.

Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Director of the Federal Office for Culture Isabelle Chassot
On 1 December 2017, Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Director of the Federal Office for Culture Isabelle Chassot.
They exchanged views on developing bilateral cultural cooperation and forthcoming conference of the European Ministers of Culture to be held in Davos on 20-22 January 2018.
H.Ibrahimova emphasized that the cultural relations between the two countries are quite intensive, and Azerbaijani musicians and filmmakers are regularly represented in various music and film festivals organized in Switzerland. She expressed her belief that these relations will further develop.
Ambassador Ibrahimova also talked about various humanitarian and cultural projects carried out in Azerbaijan and informed her counterpart of the candidacy of the city of Baku to host World Expo 2025.