İsveçrə Prezidenti cənab Alen Berse və Federal Xarici İşlər Departamentinin rəhbəri İqnazio Kassis Azərbaycan Respublikasının bu ölkədəki səfiri Xanım İbrahimovanı qəbul etmişdir
İsveçrə Konfederasiyasının yeni seçilmiş Prezidenti cənab Alen Berse və Federal Xarici İşlər Departamentinin rəhbəri  İqnazio Kassis Azərbaycan Respublikasının bu ölkədəki səfiri Xanım İbrahimovanı İsveçrədəki diplomatik korpusun rəhbərləri üçün Yeni il münasibətilə təşkil edilmiş tədbir zamanı qəbul etmişdir.
Görüş zamanı səfir X.İbrahimova Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin salamlarını və xoş arzularını İsveçrə Konfederasiyasının Prezidentinə çatdırmışdır. Eyni zamanda, səfir X.İbrahimova cənab Alen Berseni Prezident seçilməsi münasibətilə təbrik etmişdir.
Prezident Alen Berse 2018-ci ildə Azərbaycan xalqına və dövlətinə uğurlar, firavanlıq arzulamışdır.
Daha sonra tədbir çərçivəsində səfir X. İbrahimova və Federal Xarici İşlər Departamentinin rəhbəri  İ. Kassis arasında görüş baş tutmuşdur. Görüş zamanı Azərbaycan-İsveçrə münasibətlərinə dair bir sıra qarşılıqlı maraq doğuran məslələr haqqında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

President of the Swiss Confederation Alain Berset and Head of the Federal Department of Foreign Affairs Ignazio Cassio received Ambassador Hanum Ibrahimova
President of the Swiss Confederation Alain Berset and Head of the Federal Department of Foreign Affairs Ignazio Cassis received Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Swiss Confederation Hanum İbrahimova during the official New Year reception held in Bern for the Diplomatic Corps on behalf of the President of the Swiss Confederation.
In her conversation with the Swiss President, Ambassador Hanum İbrahimova conveyed New Year greetings and wishes by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to him, and congratulated President Alain Berset on his election as the President of the Swiss Confederation.
Thanking the Azerbaijani President for his greetings and wishes, President Alain Berset requested to deliver his greetings to President Ilham Aliyev.
He wished to the people and Republic of Azerbaijan success and prosperity in 2018
Ambassador Hanum İbrahimova and Head of the Federal Department of Foreign Affairs Ignazio Cassis also met with during the reception. They also had an exchange of views on a number of global and regional issues of mutual interest.