AR xarici işlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyev “SWISSCOFEL” təşkilatı ilə görüşmüşdür
Cari ilin 20 mart tarixində İsveçrəyə rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikası xarici işlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyev İsveçrədə meyvə-tərəvəz ticarəti sahəsində fəaliyyət göstərən 175 şirkəti birləşdirən “SWISSCOFEL” təşkilatının marketinq şöbəsinin müdiri Matias Tsürflüh ilə görüşmüşdür.
Görüşdə Azərbaycanın fındıq təsərrüfatı barədə fikir mübadiləsi aparılmış, İsveçrə tərəfi Azərbaycandan fındıq idxalında maraqlı olduğunu bildirmişdir. Nazir müavini Azərbaycanda kənd təsərrüfatı sahəsində aparılan islahatlar, o cümlədən fınqıq istehsalının artırılması istiqamətində atılan addımlar barədə məlumat verərək, İsveçrə tərəfinin fındıq idxalına marağını yüksək qiymətləndirmiş və bunu perspektivli əməkdaşlıq sahəsi kimi xarakterizə etmişdir.

Within the framework of his visit to Switzerland on March 20, 2018, Mr. Mahmud Mammad-Guliyev met with Mr. Matthias Zurflüh, Head of the Marketing at SIWSSCOFEL, which respresents 175 companies active in trade with fruits and vegetables
During the meeting, the sides discussed the hazelnut industry in Azerbaijan and the Swiss company expressed its interest in importing hazelnuts from Azerbaijan. Deputy Minister Mammad-Guliyev while informing his interlocutor about reforms of agricultural sector, as well as steps taken to expand hazelnut production in Azerbaijan, praised SWISSCOFEL’s interest in importing hazelnuts from Azerbaijan and described this as prospective area for cooperation.