Lixtenşteynin Baş nazirinin müavini Daniel Riş və xarici işlər naziri Aurelia Frik səfir Xanım İbrahimovanı qəbul etmişdir
Cari ilin 18 iyun tarixində Lixtenşteynin Baş nazirinin müavini Daniel Riş və xarici işlər naziri Aurelia Frik səfir Xanım İbrahimovanı Lixtenşteyndə akkreditə olunmuş diplomatik korpusun rəhbərləri üçün təşkil edilmiş tədbir zamanı qəbul etmişdir.
Baş nazirin müavini Daniel Rişlə keçirilmiş görüşdə informasiya və kommunikasiya texnologiyaları sahəsində iki ölkə arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunmuşdur.
Daha sonra tədbir çərçivəsində səfir X. İbrahimova və xarici işlər naziri Aurelia Frik arasında görüş baş tutmuşdur. Görüş zamanı Azərbaycan-Lixtenşteyn münasibətlərinə dair bir sıra qarşılıqlı maraq doğuran məslələr haqqında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Deputy Prime Minister of the Principality of Liechtenstein Daniel Risch and Minister of Foreign Affairs, Education and Culture Aurelia Frick received Ambassador Hanum Ibrahimova
Deputy Prime Minister of the Principality of Liechtenstein Daniel Risch and Minister of Foreign Affairs, Education and Culture Aurelia Frick received Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Swiss Confederation Hanum İbrahimova during the Information Event for the Heads of Mission accredited to the Principality of Liechtenstein.
Deputy Prime Minister of the Principality of Liechtenstein Daniel Risch and Ambassador Hanum İbrahimova discussed cooperation possibilities in IT sector between Liechtenstein and Azerbaijan
Ambassador Hanum İbrahimova and Minister of Foreign Affairs, Education and Culture Aurelia Frick also met with during the reception. They also had an exchange of views on a number of global and regional issues of mutual interest.