Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İsveçrə Konfederasiyasının Prezidenti Alan Berseyə təbrik məktubu ünvanlayıb
Prezident İlham Əliyev İsveçrə Konfederasiyasının Prezidenti Alan Berseyə təbrik məktubu göndərib.
Təbrikdə deyilir: "Hörmətli cənab Prezident, İsveçrə Konfederasiyasının milli bayramı münasibətilə Sizi və xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik edirəm.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə İsveçrə arasındakı dostluq əlaqələrinin genişlənməsi, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığımızın dərinləşməsi bundan sonra da xalqlarımızın mənafelərinə xidmət edəcəkdir.
Belə bir xoş gündə Sizə möhkəm cansağlığı, işlərinizdə uğurlar, dost İsveçrə xalqına daim əmin-amanlıq və rifah diləyirəm".

President Aliyev congratulates Swiss counterpart
Azerbaijan’s President Ilham Aliyev has congratulated President of the Swiss Confederation Alain Berset.
“On behalf of the people of Azerbaijan and on my own behalf, I congratulate you and your people on the occasion of the national holiday of the Swiss Confederation,” said the congratulatory letter.
“I believe that the development of friendly relations and the deepening of the mutually fruitful cooperation between Azerbaijan and Switzerland will continue to serve best interests of our peoples,” said President Aliyev.
“On this remarkable day, I wish you the best of health, success in your endeavors, and the friendly people of Switzerland lasting peace and prosperity.”