Azərbaycan Cenevrədə təşkil olunan festivalda təmsil olunub
Azərbaycan Cenevrə Universiteti tərəfindən təşkil olunan “Global Village” Festivalında iştirak edib. İyirmidən artıq ölkə və müxtəlif təşkilatların qatıldığı tədbirdə ölkəmizin milli adət-ənənəsi, mədəniyyəti və mətbəximizin təsvir olunduğu stend yaradılıb.
Festival çərçivəsində həmçinin Cenevrə Universitetində təhsil alan azərbaycanlı tələbələr Çinarə Azayzadə və Fidan Rüstəmzadə tərəfindən milli rəqslərimiz ifa edilib, yaradılmış Azərbaycan stendində iştirakçılara milli yeməklərimiz və şirniyyatlarımızdan ibarət ziyafət təqdim olunub.
Qeyd etmək lazımdır ki, sayca onuncusu təşkil olunan festivalda ölkəmiz ilk dəfədir iştirak etməsinə baxmayaraq yaradılan stend və təqdimat xüsusi marağa səbəb olub.

Azerbaijan was represented at the International Festival in Geneva
Azerbaijan took part at the Global Village Festival, organized by the University of Geneva on 10 April. Apart from Azerbaijan, another 20 countries as well as the organizations were represented.
Azerbaijani national dances were performed by Chinara Azayzada and Fidan Rustamzada, students studying at the University. In addition, national dishes and sweets were served to the guests.
Despite the fact that our country participated in the festival for the first time, the stand and presentation created a special interest.