Səfir X.İbrahimova “Presence Switzerland” təşkilatının rəhbəri səfir Nikolya Bido ilə görüşmüşdür
2017-ci il noyabrın 8-də səfir X.İbrahimova İsveçrə Federal Xarici İşlər Departamentinin (FXİD) nəzdində fəaliyyət göstərən “Presence Switzerland” təşkilatının rəhbəri səfir Nikolya Bido ilə görüş keçirmişdir.
Görüşdə X.İbrahimova Bakı şəhərinin Ümumdünya EXPO-2025 sərgisinə ev sahibliyi etməyə namizədliyi və seçilmiş mövzunun üstün cəhətləri barədə müqabil tərəfə ətraflı məlumat vermişdir.
Öz növbəsində, N.Bido İsveçrənin namizədlərlə bağlı mövqeyinin müəyyən edilməsi prosedurası barədə ətraflı məlumat vermiş və öz təcrübəsindən çıxış edərək, Bakının namizədliyi, o cümlədən, təklif olunan mövzu, cəlb ediləcək özəl sektor nümayəndələri, Bakıya xarici ziyarətçilərin cəlb edilməsi, sərgidən sonra sərgi keçirilən yerin gələcək istifadəsi və s. barədə öz şərhlərini vermişdir.
X.İbrahimova qeyd olunan məqamlarla bağlı mövqeyimizi müfəssəl şəkildə müqabil tərəfə izah etmiş, eyni zamanda, Bakının qeyd olunan məqamlar üzərində ciddi çalışdığını, sərginin Bakıya həvalə ediləcəyi halda, onun ən yüksək səviyyədə təşkil ediləcəyini bildirmişdir.

Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Head of Presence Switzerland Ambassador Nicolas Bideau
On 8 November 2017, Ambassador Khanim Ibrahimova met with the Head of Presence Switzerland Ambassador Nicolas Bideau.
Kh.Ibrahimova informed her interlocutor extensively about the bid of Baku to host World Expo 2025 and of the advantages of the theme proposed by Azerbaijan.
In his turn, N.Bideau talked about the Swiss procedure of examination of candidacies for hosting various Expos, making comments on the candidacy of Baku, the proposed theme, engagement of the private sector, attracting international visitors, sustainability of the exhibition site etc.
Kh.Ibrahimova elaborated on the points raised by N.Bideau, stressing that the Azerbaijani side works hard to take due account of all elements. She assured that Baku would host an impeccable Expo, if it were voted for.