Səfir X.İbrahimova İsveçrənin İqtisadi Məsələlər üzrə Dövlət katibi Mari-Qabriel Inayxen-Flayş ilə görüşdə iştirak etmişdir
2017-ci il noyabrın 14-də səfir X.İbrahimova Berndə akkreditə olunmuş qadın səfirlərin İsveçrənin İqtisadi Məsələlər üzrə Dövlət katibi Mari-Qabriel Inayxen-Flayş ilə işçi naharında iştirak etmişdir.
Dövlət katibi ilə təkbətək söhbəti zamanı səfir X.İbrahimova İsveçrənin Cənubi Qafqaz üçün qəbul etdiyi 2017-2020-ci illər üzrə əməkdaşlıq strategiyasına toxunmuş, bu çərçivədə İsveçrənin Azərbaycanda bank sektorunun sabitləşməsi, dövlət vəsaitlərinin idarə edilməsi, şirkətlər üçün biznes şəraitinin yaxşılaşdırılması və s. üzrə layihələrə dəstək verməsini təqdir etmişdir.
X.İbrahimova həmçinin, Bakı şəhərinin Ümumdünya EXPO-2025 sərgisinə ev sahibliyi etməyə namizədliyi barədə ətraflı məlumat vermiş, o cümlədən, Azərbaycanın iri beynəlxalq tədbirlər keçirmək təcrübəsindən, ölkədə son illər vüsət almış iqtisadi və sosial inkişafdan, sərgi üçün təklif olunan mövzunun unikallığından, Bakının coğrafi mövqeyinin bu tipli sərginin keçirilməsi üçün əlverişli olmasından, Bakının namizədliyinə ölkəmizin siyasi rəhbərliyinin ən yüksək səviyyədə dəstək göstərməsindən və sərginin uğurlu keçməsi üçün əlimizdən gələni etməyə hazır olmağımızdan danışmış və Bakının namizədliyini dəstəkləməyə çağırmışdır.

Ambassador Hanum Ibrahimova attended the Woman Ambassadors’ luncheon with Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch, Swiss State Secretary for Economic Affairs
On 14 November 2017, Ambassador Khanim Ibrahimova attended the Woman Ambassadors’ luncheon with Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch, Swiss State Secretary for Economic Affairs.
At her tête-à-tête conversation with the State Secretary, Ambassador Kh.Ibrahimova mentioned 2017-2020 Swiss Cooperation Strategy for the South Caucasus, and in this context praised the Swiss support to the projects on development of stable financial sector, management of public funds, improvement of economic framework for companies etc.
Kh.Ibrahimova also provided extensive information about the candidacy of Baku to host World Expo 2025, pointing out the experience of Azerbaijan in organization of various major international events, recent economic and social development in the country, the unique theme proposed by Azerbaijan for Expo 2025, and the favourable geographic position of Baku for hosting such Expos. While emphasizing the high-level political support in Azerbaijan for Baku’s bid, Ambassador Ibrahimova stressed that Azerbaijan will do its utmost to organize an impeccable Expo and call on the State Secretary to support Baku’s candidacy.