Səfir X.İbrahimova Federal Şuranın ticarət sazişləri üzrə nümayəndəsi səfir Ervin Bollinqer ilə görüşmüşdür
24 aprel 2018-ci il tarixində səfir X.İbrahimova İsveçrə Konfederasiyasının İsveçrə Konfederasiyasının İqtisadi Məsələlər üzrə Dövlət Katibliyinin (SECO) İxracata Nəzarət İdarəsinin rəisi, Azərbaycan Respublikası Hökuməti və İsveçrə Konfederasiyası Federal Şurası arasında Ticarət və İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın İsveçrə tərəfindən həmsədri Ervin Bollinqer ilə görüşmüşdür.
Səfir Xanım İbrahimova son illərdə Azərbaycanda həyata keçirilən iqtisadi islahatlar barədə müqabil tərəfə məlumat vermişdir. Bir sıra digər ölkələrdən fərqli olaraq, İsveçrə şirkətlərinin ölkəmizin əsasən qeyri-neft sektoruna investiya qoyduğuna diqqət çəkən səfir Xanım İbrahimova Holcim" şirkətinin Azərbaycanın qeyri-neft sektorunda ən iri və uğurlu layihələrdən birini həyata keçirdiyini vurğulamışdır.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan Respublikası Hökuməti və İsveçrə Konfederasiyası Federal Şurası arasında Ticarət və İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 7-ci iclasının Protokolunun icrası ilə bağlı məsələlər müzakirə edilmiş, Komissiyanın növbəti 8-ci iclası barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Ambassador Hanum Ibrahimova met with the Delegate of the Federal Council for Trade Agreements Erwin Bollinger
On April 24, 2018, Ambassador Hanum Ibrahimova was hosted at SECO (State Secretariat of Economic Affairs) by Mr. Erwin Bollinger, Head of the Export Control and Sanctions, Co-Chair of the Joint Commission on Trade and Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Swiss Federal Council.
During this meeting, ambassador gave information about implemented reforms and latest achievements of Azerbaijan in various spheres. She added that, Switzerland is one of the largest investors in the non-oil sector of Azerbaijan's economy. One of them is Holcim Azerbaijan, which is one of the largest and most successful companies operating in the non-oil sector of Azerbaijan.
The counterparts discussed issues related to the implementation of the Protocol of the 7thmeeting of the Joint Commission on Trade and Economic Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Swiss Federal Council. They also exchanged views on the next meeting of the Joint Commission.